top of page
unnamed.png

Gulf Superfleet LE 10W30

Bardzo wysokosprawny syntetyczny olej do silników diesla (XHPD)

Gulf Superfleet LE 10W-30 jest bardzo wysokosprawnym olejem do silników Diesla przeznaczonym do stosowania we wszystkich nowoczesnych, niskoemisyjnych silnikach Diesla z turbodoładowaniem i bez turbodoładowania. Gulf Superfleet LE 10W-30 jest stworzony z wyselekcjonowanych baz olejowych i zaawansowanych technologicznie dodatków uszlachetniających w celu zapewnienia najwyższego stopnia ochrony silnika oraz wydłużenia okresów pomiędzy wymianami oleju. Gulf Superfleet LE 10W-30 został zaprojektowany specjalnie w celu spełnienia wymagań określonych dla silników zgodnych z normami emisji spalin Euro II i Euro III jak również odpowiada on ostrym wymaganiom określonym przez innych, głównych, światowych producentów silników.

Opis

2539960976.jpg

Gulf Superfleet LE 10W-30 nadaje się do zastosowania w niskoemisyjnych silnikach Diesla z turbodoładowaniem i bez turbodoładowania, wytwarzanych przez wszystkich głównych producentów silników. Gulf Superfleet LE 10W-30 spełnia wymagania ACEA E5-99 i API CH-4 dotyczące parametrów próby silnika określonych w specyfikacji Ford WSS-M2C921-A i jest zalecany do stosowania w lekkich samochodach dostawczych (LCV) (samochody klasy Ford Transit/furgony, minibusy i pikapy) wytwarzanych przez głównych producentów OEM, w tym przez firmę Ford, w przypadku których zalecane jest stosowanie takich olejów o wysokiej jakości. Gulf Superfleet LE 10W-30 nadaje się również do zastosowania w lekkich i ciężkich przewozach drogowych wykonywanych z użyciem samochodów ciężarowych, w tym do przewozów przy wysokich prędkościach i wysokich obciążeniach oraz do przewozów na krótkich dystansach wykonywanych z użyciem pikapów/samochodów dostawczych. Olej ten jest odpowiedni również dla wysokoobciążonych silników Diesla pracujących w górnictwie, budownictwie, rolnictwie i w innych zastosowaniach pozadrogowych.

Zastosowania

API CH-4, CG-4, CF-4, CF; MB 228.3; RVI RLD-2; Cummins CES 20071, 20072, 20078, Volvo VDS-2; Caterpillar ECF-1a, Mack EO-M Plus; Cummins CES 20076, 20077 ; MAN M 3275

Normy

zastosowania
normy

Gulf Superfleet LE 10W-30 posiada doskonałą stabilność termiczno-utleniającą, która zapewnia kontrolę osadów i lepkości umożliwiającą wydłużenie okresów pomiędzy wymianami oleju. Udoskonalona zdolność czyszcząca oleju ogranicza gromadzenie się osadów i podwyższa poziom czystości silnika. Lepsza zdolność do kontroli nagaru umożliwia kontrolę zagęszczania i starzenia się oleju powodowanego przez gromadzenie się nagaru. Wyjątkowe właściwości zapobiegające zużyciu silnika zabezpieczają krytyczne podzespoły silnika, co prowadzi do wydłużenia okresu trwałości silnika i obniżenia kosztów jego serwisowania.

Właściwości i korzyści

wlasciwosci i korzysci
bottom of page