top of page
unnamed.png

Gulf Fleet Force Synth 5W30

Oleje silnikowe do pojazdów użytkowych

Gulf Fleet Force Synth 5W-30 / 10W-40 to bardzo wysokosprawne oleje syntetyczne przeznaczone do wysokoobciążonych silników Diesla, opracowane w celu spełnienia wymagań określonych dla nowoczesnych europejskich silników odpowiadających normie emisji spalin Euro IV. Produkty serii Gulf Fleet Force Synth zostały stworzone z syntetycznych baz olejowych najwyżej jakości i zaawansowanych technologicznie dodatków uszlachetniających w celu zapewnienia pierwszorzędnej ochrony silnika i znacznego wydłużenia okresów pomiędzy wymianami oleju. Odpowiadają najnowszym specyfikacjom ACEA E7 i ACEA E4 i są odpowiednie do zastosowań, w których występują ciężkie warunki pracy i wymagających wydłużonego okresu użytkowania. Oleje nadają się do zastosowania w większości nowoczesnych pojazdów europejskich. Spełniają również wymagania wielu producentów OEM z Ameryki Północnej i Japonii.

Opis

  • Posiadają wyjątkowe właściwości zapobiegające zużyciu silnika, które zapewniają doskonalszą ochronę przed zużyciem, korozją i ścieraniem cylindra w celu zapewnienia dłuższego okresu trwałości użytkowej silnika.

  • Znakomita zdolność do kontroli nagaru ogranicza do minimum zużycie silnika wynikające z gromadzenia się nagaru oraz minimalizuje zagęszczanie oleju a doskonała stabilność termiczno-utleniająca oleju ogranicza nawarstwianie się szlamu i osadów oraz kontroluje wzrost lepkości.

  • Bardzo dobra zdolność czyszcząca i działanie dyspergujące oleju pozwalają zapewnić lepszą czystość silników i dłuższą żywotność ich części składowych.

  • Doskonała płynność w niskich temperaturach, w połączeniu ze zdolnością do zachowania odpowiedniej lepkości w wysokiej temperaturze, zapewniają najwyższy stopień niezawodności oleju, nawet w ciężkich warunkach eksploatacji.

  • Doskonała zdolność do zachowania rezerwy alkalicznej (całkowitej liczby zasadowej TBN) w połączeniu z wyżej wymienionymi właściwościami prowadzi do znacznego wydłużenia okresów pomiędzy wymianami oleju.

Właściwości

2539960976.jpg

Oleje Gulf Fleet Force Synth 5W-30 oraz SAE 10W-40 znajdują zastosowanie we wszystkich silnikach Diesla z turbodoładowaniem jak i bez turbodoładowania, używanych w zastosowaniach drogowych, górniczych, budowlanych i innych zastosowania pozadrogowych.

 

Najnowsze ciężkie pojazdy z silnikami wysokoprężnymi, w których nie zastosowano filtrów cząstek stałych pracujących w bardzo niskich temperaturach otoczenia. SAE 5W-30 nadaje się również do silników wykorzystujących recyrkulację spalin.

Zastosowania

ACEA E4, E7, Mack EO-N/ EO-M Plus; Renault VI RXD/ RLD-2; Volvo VDS-3, Cat ECF-2; Deutz DQC IV-10

Normy

API CI-4, MTU Oil Category 3, MB-Approval 228.5; MAN Standard M 3277; M 3377

Aprobaty

wlasciwosci
zastosowania
normy
aprobaty
bottom of page